Liisu nurk

tere tulemast Liisu juurde :)

aprill 18, 2011

Kihiline küpsis(kook)Ained:
200 gr võid
200 gr jahu
200 gr peensuhkurt
1 tl vanilje suhkurt
5 suurt muna

Vahele:
350-400 gr hapukamat moosi,soovitavalt ilma seemneteta. Mina kasutasin jõhvikamoosi.

Peale: umbes 300 gr shokolaadi.'

Valmistamine:
Soojenda v sulata või.( kuna ma võtsin või liiga hilja külmast välja,siis sulatasin potis veidi.mitte täielikult aga nii et pehme oli). sega hulka jahu. siis vahusta munad suhkru ja vailjesuhkruga.
sega munamass rahulikult jahu-või massiga kokku. osadest retseptidest olen lugenud et mikserdatakse kokku ja siis kusagilt lugesin et ei ole hea kui mikserdad,nii et ma segasin lusikaga rahulikult kokku.
taihen tuleb selline pool-vedel. saab ilusti ahjuplaadile valada ja laiali määrida. taigen siis valagi osati küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. siin antud taigna kogusest tuli mul 5 taignakihti. iga taigna kiht peab tulema õhuke,osati ehk isegi peaaegu läbipaistev. aga mitte liiga läbipaistev siis kõrbeb ära. küpseta siis taigent 200 kraadi juures umbes 10 minutit. kuna iga ahi on erinev siis võib ka küpsetusaeg erinev olla. taigen peab selline kuld pruunikas olema. :)

siis kui kihid on küpsetatud, aseta nad kihiti. iga kihi peale määri moosi ja siis uus küpsetatud taigna kiht. kõige pealmisele kihile ära moosi enam pane,vaid sulatatud shokolaad.
shokolaadi sulatasin veevannis.

kui kõik kihid pandud ja shokolaad ka peale määritud,aseta kihiline küspsis küla mõneks ajaks. ma panin küla umbes 1 tunniks,kuni shokolaad oli tahenenud.

pärast võta külmast välja ja lõika sobivateks tükkideks. :)


hea isu :)PS- mulle meeldis kook rohkem järgmisel päeval :)

Kommentaare ei ole: